Kujawsko-Pomorskie

To władza ma się bać narodu, a nie naród władzy !

Get Adobe Flash player

Fałszerstwa Wyborcze

Kronika fałszerstw i nieprawidłowości wyborczych w roku 2015

26/10/2015 (poniedziałek)

Zatrzymanie przez policję Doroty Wrony z Zarządu RKW Lublina


Pamiętajmy, że wszystkie przypadki represjonowania wolontariuszy zgłaszać należy prawnikom Fundacji Lex Nostra.

W nocy z 25 na 26 października, tuż po północy, w miejscu składania protokołów z wszystkich OKW w Lublinie, doszło do zatrzymania naszej koleżanki Doroty Wrony zbierającej kopie protokołów od "naszych" członków OKW, przez dwóch strażników miejskich. W wyniku tego zdarzenia nasza koleżanka została pomówiona o pobicie obydwóch strażników.

Nadmieniamy, że waży ona niecałe 50 kg i ma wzrost 160 cm. Strażnicy wezwali na pomoc policjantów, którzy skuli kajdankami i radiowozem przewieźli naszą koleżankę na komisariat. Została wypuszczona po kilku godzinach z zarzutem z paragrafu 244 pkt.1.

Jesteśmy przekonani, że całe to zajście mogło być niczym innym jak odwetem za naszą kilkumiesięczną aktywność w ramach Stowarzyszenia RKW-RKW. Naszym zdaniem, wysiłek władz miasta i służb mu podległych skierowany jest na działania restrykcyjne w stosunku do osób patrzących władzy na ręce. Widząc warunki stworzone przez władze miasta do przeprowadzenia wyborów, utwierdzamy się w tym przekonaniu, przez wiele godzin nocnych obserwowaliśmy członków OKW, dźwigających ciężkie paczki z dokumentami (przepisy BHP łamane, mała ilość wózków do transportu tychże, brak sprawnej organizacji przy ich odbieraniu) w kontraście do stojących biernie strażników miejskich.

Pozostajemy z nadzieją, że wyżej opisane praktyki konfrontowania władzy z obywatelami, rodem z PRL, odejdą wkrótce razem z III RP.

Stowarzyszenie RKW-RKW Lublin

Sławomir Węgrzyn

źródło: www.stopfalszowaniuwyborow.pl


25/10/2015 (niedziela)

Nieprawidłowości wyborcze w Sosnowcu, Śliwicach, Żurawicy, Makowie, Wrocławiu, Wałbrzychu ...


Do przynajmniej jednej komisji w Sosnowcu trafiły książeczki wyborcze, w których zamiast kandydatów komitetu Prawo i Sprawiedliwość wydrukowano po raz drugi... listę kandydatów partii Platforma Obywatelska. 

Ruch Kontroli Wyborów alarmuje, że sprawa może dotyczyć znacznie większej liczby komisji w Sosnowcu- Jak na razie mamy potwierdzone informacje o nieprawidłowych książeczkach w jednej komisji - mówi portalowi Niezalezna.pl dr Jerzy Targalski.

To, że w książeczkach kart do głosowania brakuje listy wyborczej PiS, za to podwójnie występuje lista PO, nie jest jedyną nieprawidłowością stwierdzoną przez Ruch Kontroli Wyborów. 

W Śliwicach w powiecie tucholskim (okręg bydgoski) we wszystkich OKW gminy część zestawów kart do głosowania do Sejmu dostarczonych do lokali ma błędy w liczbie kandydatów i w nazwiskach, a także niewłaściwą kolejność list kandydatów komitetów wyborczych. W ocenie członków OKW karty te wyglądają na dodruki. Niewykluczone, że sprawa dotyczy całego okręgu.

W Żurawicy pod Przemyślem urzędnicy będący członkami OKW zabrali karty do głosowania do domu. Sprawa  - dotycząca pięciu Obwodowych Komisji Wyborczych - zostanie zgłoszona do Komisarza Wyborczego w Rzeszowie. 

Z kolei w Makowie (pow. skierniewicki) komisje otrzymały wadliwe karty wyborcze do sejmu. Na ok. 1400 kart 107 miało kilka takich samych stron.

We Wrocławiu Ruch Kontroli Wyborów otrzymał kilka zgłoszeń telefonicznych, dotyczących zapowiedzi odmów wydawania kopii protokołów członkom komisji przez informatyków.

W Wałbrzychu odmówiono w komisji... wywieszenia flagi.

Zródło wiadomości:

www.fronda.pl


25/10/2015 (niedziela)

Fałszerstwa wyborcze w Sosnowcu OKW 116

Stowarzyszenie RKW wykryło karty do głosowania na których dwa razy wydrukowano komitet PO

.... a NIE MA komitetu PiS !!!

Na takie karty do głosowania natrafiliśmy w Sosnowcu (wypłynęło to m.in. w OKW nr 116) ! 

 

Trwa sprawdzanie, czy w innych miejscowościach Śląska nie mamy do czynienia z tak sprytnie wykonanymi kartami wyborczymi. Niestety często machinalnie kwitujemy odbiór kart nie zaglądając do środka, a tylko zadowalając się sprawdzeniem ilości kart dostarczonych nam przez urzędy!

W takiej sytuacji:

1. Okręgowa Komisja Wyborcza MA OBOWIĄZEK ponownego wydrukowania kart i dostarczenia tych kart do Obwodowych Komisji Wyborczych, które przed otwarciem komisji muszą powtórzyć czynności liczenia i sprawdzania kart wyborczych.

2. NIE BAWIMY się w segregowanie kart, ile z nich jest dobrze wydrukowanych a ile źle - Krajowe Biuro Wyborcze a na dole Okręgowa Komisja Wyborcza ma psi obowiązek wydania nam i dostarczenia prawidłowych kart do głosowania!!!

3. NIE WOLNO dopuścić do tego by w takich okręgach i obwodach otwarte zostały lokale wyborcze! A czas wyborów powinien być wydłużony o tyle samo godzin, co opóźnienie otwarcia lokali.

4. W całej Polsce powinniśmy sprawdzić, czy wydane nam karty do głosowania są prawidłowo wydrukowane. W tym celu możemy jeszcze w sobotę w odpowiednim składzie Obwodowej Komisji Wyborczej ponownie zjawić się w lokalu, w którym zdeponowaliśmy karty do głosowania i sprawdzić ich zawartość!

Wszelkie nieprawidłowości prosimy natychmiast zgłaszać:   

naszym prawnikom z Fundacji LEX NOSTRA

TEL. 780 517 604 lub 723 603 723

oraz proszę o kontaktowanie się bezpośrednio ze mną

Marcin Dybowski RKW-RKW

502 225 232

Zródło wiadomości:

www.stopfalszowaniuwyborow.com

www.niezależna.pl